Rekvalifikační kurz

Osvědčení o rekvalifikaci

Osvědčení o rekvalifikaci pro pracovní činnost STŘIHAČ / STŘIHAČKA  PSŮ s  platností v EU.

Akreditace MŠMT

Zájemci o kurz stříhání psů , kterým bude hrazen Úřadem práce, musí kurz absolvovat v celku.

Praktická část

Střihačský kurz je rozdělen do 80 hodin teorie a 80 hodin praxe + 2 dny po 8h zkoušky.

Teoretická část

Anatomie a fyziologie, základy výchovy psa, klasické a speciální úpravy srsti, trimování, zoohygiena, výživa psů.

Individuálně

Délka střihačského kurzu je 8 až 12 týdnů. Individuální pomoc i po ukončení kurzu.

Závěrečná zkouška

Střihačský kurz bude ukončen závěrečnou zkouškou rozdělenou do 2 dnů po 8h ,před autorizovanou osobou .

ZÁKLADNÍ INFORMACE

 ZAHÁJENÍ

Stříhací kurz probíhá v běžném provozu psího salonu Fatima, ve všední dny, pondělí až pátek, dle domluvy i víkendy. Začátek kurzu je stanoven dle objednání pejsků, většinou od 9-10h do 17- 20h popř. dle dohody. Rozvrh hodin nelze přesně specifikovat - vše se řídí podle objednávek pejsků a osobní dohody.

Střihačský kurz je rozdělen do 80 hodin teorie a 80 hodin praxe. Délka střihačského kurzu je 8 až 10/nebo dle potřeby a dohody, né však kratší než 8-10týdnů// týdnů a termín zahájení je vždy dle dohody. Účastník rekvalifikačního kurzu musí prokázat v průběhu trvání kurzu splnění odborné způsobilosti k závěrečným zkouškám, dle hodnotícího standardu a splňovat počet stanovených hodin, jinak nemusí být připuštěn k závěrečné zkoušce.

KURZOVNÉ

Cena kurzu je  34.990,-Kč včetně závěrečných zkoušek a musí být v celkové výši uhrazena nejpozději v den začátku kurzu.

Rekvalifikační kurz nespadá do DPH

MOŽNOST  domluvení UBYTOVANÍ PRO PŘESPOLNÍ v soukromém objektu .

https://www.coi.cz/informace-o-adr/


PRŮBĚH

Účastník kurzu stříhání si s sebou donese pouze pracovní oděv, psací potřeby, vhodnou obuv. Vše ostatní bude v salónu zapůjčeno /nůžky, strojky, hřebeny atd./

Výuka kurzu je vždy maximálně pro 3-4 zájemce, samozřejmě i s pauzou na oběd, tak abychom se Vám mohli kvalitně věnovat a Vy si odnesli z kurzu co nejvíce znalostí.

Vyhrazuji si právo upravit počet uchazečů kurzu .

PRO KOHO JE KURZ VHODNÝ

Stříhací kurz je určen pro zájemce, kteří si chtějí založit svůj salon a pracovat tak v tzv. psím světě. Střihačská profese je velmi náročná, psychicky i fyzicky. Je potřeba naučit se mnoho zásad, pravidel a být vždy dva kroky před pejskem. Zájemce o stříhací kurz by si měl především uvědomit, že začátky jsou vždy velmi náročné a to i finančně. Ne vždy jde práce od ruky a ne vždy se daří. 

 TEORETICKÁ ČÁST

V teoretické části a v samém začátku kurzu se seznámíme s prostory, vybavením a samotným chodem psího salonu Fatima. Představíme Vám osnovy, dle kterých budeme společně postupovat v učebním plánu. Seznámíme se s kosmetikou pro pejsky, které jsou vhodné šampóny, kartáče, hřebeny, strojky, samotná manipulace s nimi. Dále s chovem psů /plemena, rozmnožování/, veterinární prevencí /nemoci, kožní choroby, anatomie/ , výživou / druhy krmení, doplňky stravy/. Naučíme se základy, přípravou psa před úpravou, bezpečností při práci.

PRAKTICKÁ ČÁST

V praktické části už to bude náročnější. Naučíme se, jak pejska správně vykoupat, vyfénovat a připravit k samotnému stříhání, úpravě či trimování. 

Absolvent stříhacího kurzu se naučí stříhat a upravovat různá plemena psů, stříhání drápků, čistění uší...

Zájemci o kurz stříhání a kosmetické úpravy psů, kterým bude hrazen Úřadem práce, musí kurz absolvovat v celku.

UKONČENÍ

Střihačský kurz bude ukončen závěrečnou zkouškou před autorizovanou osobou / Jana Kosniovská/ a každý účastník obdrží certifikát akreditovaný MŠMT o absolvování rekvalifikačního kurzu SŘIHAČ PSŮ.

Zvířátka v průběhu kurzu jsou zajištěna. Na závěrečnou zkoušku si může účastník zajistit model i sám. Není toto možné však brát jako pravidlo.

Po ukončení střihačského kurzu by jste měli být připraveni zvládnout správnou úpravu psa, manipulaci se psy, anatomii a fyziologii, základy výchovy psa, umýt a ostříhat psa, speciální úpravy /trimování/, zoohygiena /parazité, plísně, desinfekce, výživa psů/. Je možnost se doobjednat na další odborné kurzy a semináře, podle potřeby typů úprav psa.

Je možné si u nás zakoupit vlastní pomůcky potřebné k této práci a kompletně spolu můžeme vybavit váš salon.

ZÁJMOVÝ KURZ STŘÍHÁNÍ PSŮ

Zájmový kurz stříhání psů je uřčen pro majitele, kteří mají víc jak dva pejsky doma a rádi by se věnovali úpravě doma. Jedná se o zcela individuální přístup. Zájmový kurz není vhodný pro profesy začátečníků  v oboru Střihač/ střihačka psů !

Kurz pro dentální hygienu 7500kč + 21%DPH

Zájmový kurz stříhání psů - víkend /pouze pro domácí využití, není pro začátečníky  /

1 celý víkend /2dny/ v celkové délce 12h / 10h - 16h/  nebo dle domluvy.

cena 10.500,-Kč +21% DPH

Zájmový kurz stříhání - týdenní / doškolení , není pro začátečníky/

 pondělí - pátek /5 dní/,  vždy od 10h do 16h v celkové délce 30hodin

cena 18.000,-Kč + 21%DPH

Platba

Platby za stříhačské kurzy provádějte převodem na č.ú. 1835767044/3030