KURZY STŘÍHÁNÍ PSŮ

Na základě akreditace vydané Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy vám nabízím možnost absolvování kurzu. Po úspěšném ukončení vzdělávacího programu je vám automaticky vydáno ,,Osvědčení o rekvalifikaci" pro pracovní činnost STŘIHAČ PSŮ. Na základě osvědčení s celostátní platností si můžete ihned žádat o živnostenský list.

ZÁKLADNÍ INFORMACE


Pro zájemce pořádám rekvalifikační kurz - STŔIHAČ PSŮ. Stříhací kurz probíhá v běžném provozu psího salonu Fatima, ve všední dny, pondělí až pátek, dle domluvy i víkendy. Začátek kurzu je stanoven dle objednání pejsků, většinou od 9-10h do 17- 20h popř.dle dohody. Rozvrh hodin nelze přesně specifikovat - vše se řídí podle objednávek pejsků a osobní dohody.

Střihačský kurz je rozdělen do 80 hodin teorie a 80 hodin praxe. Délka střihačského kurzu je 8 až 10 týdnů / dle potřeby/ a termín zahájení je vždy dle dohody. Od září 2019 dojde k navýšení ceny kurzu 19.800,- kč a musí být uhrazen nejpozději v den začátku kurzu.

Účastník kurzu stříhání si sebou donese pouze pracovní oděv, psací potřeby, vhodnou obuv. Vše ostatní bude v salónu zapůjčeno /nůžky, strojky, hřebeny atd./

Výuka kurzu je vždy maximálně pro 2 zájemce, samozřejmě i s pauzou na oběd, /který dle potřeby zajistím/, tak abychom se Vám mohli kvalitně věnovat a Vy si odnesli z kurzu co nejvíce znalostí.

Stříhací kurz je určen pro zájemce, kteří si chtějí založit svůj salon a pracovat tak v tzv. psím světě. Střihačská profese je velmi náročná, psychicky i fyzicky. Je potřeba naučit se mnoho zásad, pravidel a být vždy dva kroky před pejskem. Zájemce o stříhací kurz by si měl především uvědomit, že začátky jsou vždy velmi náročné a to i finančně. Né vždy jde práce od ruky a né vždy se daří :) Cenou kurzu to vše začíná. Proto je nutné počítat s počátečními investicemi, které nejsou zrovna malé.


Střihačský kurz je rozdělen do 80 hodin teorie a 80 hodin praxe. Délka střihačského kurzu je 8 až 10 týdnů / dle potřeby/ a termín zahájení je vždy dle dohody.


PRAKTICKÁ I TEORETICKÁ ČÁST

 

V teoretické části a v samém začátku kurzu se seznámíme s prostory, vybavením a samotným chodem psího salonu Fatima ve Starém Hradišti u Pardubic. Představíme Vám osnovy, dle kterých budeme společně postupovat v učebním plánu. Seznámíme se s kosmetikou pro pejsky, které jsou vhodné šampóny, kartáče, hřebeny, strojky, samotná manipulace s nimi. Dále s chovem psů /plemena, rozmnožování/, veterinární prevencí /nemoci, kožní choroby, anatomie/ , výživou / druhy krmení, doplňky stravy/. Naučíme se základy , přípravou psa před úpravou, bezpečností při práci.

V praktické části už to bude náročnější. Naučíme se, jak pejska správně vykoupat, vyfénovat a připravit k samotnému stříhání ,úpravě či trimování. Absolvent stříhacího kurzu se naučí stříhat a upravovat různá plemena psů, stříhání drápků, čistění uší , čistění análních kanálků.

Zájemci o kurz stříhání a kosmetické úpravy psů , kterým bude hrazen Úřadem práce, musí kurz absolvovat v celku.


Zájemci o kurz stříhání psů , kterým bude hrazen Úřadem práce, musí kurz absolvovat v celku.


UKONČENÍ


Střihačský kurz bude ukončen závěrečnou zkouškou před autorizovanou osobou / Jana Kosniovská/ a každý účastník obdrží certifikát akreditovaný MŠMT o absolvování rekvalifikačního kurzu SŘIHAČ PSŮ.

Zvířátka v průběhu kurzu jsou zajištěna. Na závěrečnou zkoušku si může účastník zajistit model i sám. Není toto možné však brát jako pravidlo.


Po ukončení střihačského kurzu by jste milí absolventi měli být připraveni zvládnout úpravu psa, manipulaci se psy, anatomii a fyziologii, základy výchovy psa, umýt a ostříhat psa, speciální úpravy /trimování/, zoohygiena /parazité, plísně, desinfekce, výživa psů/ Je možnost se doobjednat na další odborné kurzy a semináře, podle potřeby typů úprav psa.

Je možné si u nás zakoupit vlastní pomůcky potřebné k této práci a kompletně spolu můžeme vybavit váš salon .

Svým absolventům budu při jejich krocích ráda nápomocna i po ukončení střihačského kurzu, neboť z vlastní zkušenosti vím, že každá rada a pomoc v začátcích byla i pro mne velmi důležitá. Jezdila jsem ještě dlouhou dobu po ukončení kurzu dobrovolně se potit a zdokonalovat.


Střihačský kurz bude ukončen závěrečnou zkouškou před autorizovanou osobou a každý účastník obdrží certifikát akreditovaný MŠMT o absolvování rekvalifikačního kurzu SŘIHAČ PSŮ.


ZÁJMOVÝ KURZ STŘÍHÁNÍ PSŮ

Zájmový kurz stříhání psů je uřčen pro majitele, keří mají víc jak dva pejsky doma a rádi by se věnovali úpravě doma. Jedná se o zcela individuální přístup.

Zájmový kurz stříhání psů - víkend

1 celý víkend /2dny/ v celkové délce 12h / 10h - 16h/  nebo dle domluvy.

cena 5000Kč


Zájmový kurz stříhání - týdenní 

 pondělí - pátek /5 dní/,  vždy od 10h do 16h v celkové délce 30hodin

cena 8000Kč