REKVALIFIKAČNÍ KURZY S NOVOU HODINOVOU DOTACÍ - STŘIHAČ PSŮ : VZDĚLÁVÁCÍ STUDIO A PSÍ SALON FATIMA

Na základě akreditace vydané Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy Vám nabízím možnost absolvování kurzu, s novou hodinovou dotací , která se výrazně prodlouží a také prodraží.

  • StřIHAČ PSŮ  (v rozsahu 80 hodin teoretické výuky , 80 hodin praktické výuky a 14-16h závěrečná zkouška)

Po úspěšném ukončení vzdělávacího programu, Vám vydán "Osvědčení o rekvalifikaci" pro výše uvedenou pracovní činnost  STŘIHAČ PSU

 

Bližší informace Vám ráda sdělím telefonicky, či osobně.

Jana KOSNIOVSKÁ

Rekvalifikační kurzy - ZÁKLADNÍ INFOMACE

 

Pro zájemce pořádám rekvalifikační kurz - STŔIHAČ PSŮ. Stříhací kurz probíhá v běžném provozu psího salonu Fatima, ve všední dny, pondělí až pátek, dle domluvy  i víkendy. Začátek kurzu je stanoven dle objednání pejsků, většinou od 9-10h do 17- 20h popř.dle dohody. Rozvrh hodin nelze přesně specifikovat - vše se řídí podle objednávek pejsků a osobní dohody.

Stříhací kurz je určen pro zájemce, kteří si chtějí založit svůj salon a pracovat tak v tzv. psím světě. Střihačská profese je  velmi náročná, jak psychicky, tak fyzicky. Je  potřeba naučit se mnoho zásad, pravidel a být vždy dva kroky před pejskem. Zájemce o stříhací kurz by si měl především uvědomit, že začátky jsou vždy velmi náročné a to i finančně. Né vždy jde práce od ruky a né vždy se daří :) Cenou kurzu to vše začíná. Proto je nutné počítat, pokud opravdu chcete v tomto oboru podnikat, s počátečními investicemi, které nejsou zrovna malé.

NEODRADILA JSEM VÁS? PAK DALŠÍ ŘÁDKY JSOU JIŽ  PRÁVĚ PRO VÁS

Střihačský kurz je rozdělen do 80 hodin teorie a 80 hodin praxe

V teoretické části a v samém začátku kurzu se seznámíme s prostory, vybavením a samotným chodem psího salonu Fatima ve Starém Hradišti u Pardubic. Představíme Vám osnovy, dle kterých budeme společně  postupovat  v učebním plánu. Seznámíme se s kosmetikou pro pejsky, které jsou vhodné šampóny, kartáče, hřebeny, strojky, samotná manipulace s nimi. Dále s chovem psů /plemena, rozmnožování/, veterinární prevencí /nemoci, kožní choroby, anatomie/ , výživou / druhy krmení, doplňky stravy/. Naučíme se základy , přípravou psa před úpravou, bezpečností při práci.

V praktické části už to bude náročnější. Naučíme se, jak pejska správně vykoupat, vyfénovat a připravit k samotnému stříhání ,úpravě či trimování. Absolvent stříhacího kurzu se naučí stříhat a upravovat různá plemena psů, stříhání drápků, čistění uší , čistění análních kanálků.

Délka střihačského kurzu je 8 až 10 týdnů  / dle potřeby/ a termín zahájení je vždy dle dohody.

Zájemci o kurz stříhání a kosmetické úpravy psů , kterým bude hrazen Úřadem práce, musí kurz absolvovat v celku.

Střihačský kurz bude ukončen závěrečnou zkouškou před autorizovanou osobou / Jana Kosniovská/  a každý účastník obdrží certifikát akreditovaný MŠMT o absolvování rekvalifikačního kurzu SŘIHAČ PSŮ.

Zvířátka v průběhu kurzu jsou  zajištěna. Na závěrečnou zkoušku si může  účastník  zajistit model i sám.  Není toto možné však brát jako pravidlo.

Na základě osvědčení s celostátní platností  si můžete ihned žádat o živnostenský list .

 CHOV DOMÁCÍCH A ZOOLOGICKÝCH ZVÍŘAT A POSKYTOVÁNÍ SOUVISEJÍCÍCH SLUŽEB.

Cena střihačského kurzu je od června 2017 - 18.500,- Kč a musí být uhrazen nejpozději v den začátku kurzu. Vyjímkou jsou absolventi, kterým kurz bude hradit Úřad práce.

Účastník kurzu stříhání si sebou donese pouze pracovní oděv, psací potřeby, vhodnou obuv. Vše ostatní bude v salónu zapůjčeno /nůžky, strojky, hřebeny atd./

Výuka kurzu  je vždy maximálně pro 2 zájemce, samozřejmě i s pauzou na oběd, /který dle potřeby zajistím/, tak abychom se Vám mohli kvalitně věnovat a Vy si odnesli z kurzu co nejvíce znalostí.

Po ukončení střihačského kurzu je možné si u nás zakoupit vlastní pomůcky potřebné k této práci a kompletně spolu můžeme vybavit Váš salon .

Svým absolventům budu při jejich krocích ráda nápomocna i po ukončení střihačského kurzu, neboť z vlastní zkušenosti vím, že každá rada a pomoc v začátcích byla i pro mne velmi důležitá.  Jezdila jsem ještě dlouhou dobu po ukončení kurzu dobrovolně se potit a zdokonalovat.

Po ukončení střihačského kurzu by jste milí absolventi měli být  připraveni zvládnout  úpravu psa, manipulaci se psy, anatomii a fyziologii, základy výchovy psa, umýt a ostříhat psa, speciální úpravy /trimování/, zoohygiena /parazité, plísně, desinfekce, výživa psů/ Je možnost se doobjednat na  další odborné kurzy a semináře, podle potřeby typů úprav psa.

Od září 2019 dojde k nyvýšení ceny kurzu 19.800,- kč