KOSMETICKÉ OŠETŘENÍ ZUBŮ BEZ ANESTEZIE

CLEANY TEETH VÝHODY ULTRAZVUKU

snižuje poškození zubů oděrem


je zabráněno vzniku nových plaků a zubního kamene

snižuje podráždění dásně

ultrazvuk podporuje hojení ran a regeneraci

bez rizika anestezie

čistí i tam, kde štětiny nedosáhnou


snižuje a zabraňuje nepříjemnému zápachu úst a kazu

čistí bez pohybu, vibrací nebo šumu

antibakteriální účinek

Zubní kámen

 Onemocnění dutiny ústní patří k nejčastějším onemocněním psů. Tvorba zubního kamene začíná nejčastěji nahromaděním bakteriálního povlaku (tzv. plaku) na zubech psů. Když se tyto povlaky včas neodstraní, zvápenatí na zubní kámen. 

 Mikroorganismy tvoří látky, které způsobují kaz a během určité doby rozruší dáseň a čelist. Vzniká zánět dásní a parodentoza. Tyto bakterie a zánětlivá ložiska mají často dalekosáhlé následky, neboť takovéto škodlivé látky se mohou z oblasti zubů dostat do krevního oběhu a poškodit důležité orgány těla, jako jsou srdce, ledviny a játra. 

 Zvláště plemena malých psů jako jsou jorkšírští teriéři, boloňští psíci a pudli mají dispozice k zubním problémům.Faktory k tvorbě zubního kamene jsou stáří psů, strava a genetika.
PREVENCE TVORBY ZUBNÍHO KAMENE


Abychom psům zajistili plnohodnotný život, je třeba o jejich chrup pečovat, tzn. nepředkládat jim lidskou stravu (nekrmit je od stolu), vyvarovat se krmiva obsahujícího cukr a kyselinotvorné látky, ale krmit je pevnou stravou - granulemi. Výhodou je, když pes musí pevnou stravu kousat.
Majitelé psů by měli např. čistit zuby psím kartáčkem a zubní pastou pro psy, používat zubní gel nebo spray. Psům se mohou dávat ke hraní tzv. "dentální hračky" ke kousání a různé "dentální tyčinky" ke žvýkání.

Zuby by se měly pravidelně kontrolovat a pečovat o ně již od štěněčího věku.

Toto ošetření nenahrazuje veterinární péči. Jestliže však chrup psa vykazuje známky parodentozy nebo jakékoliv odlišnosti od normálu, doporučíme Vám návštěvu veterinárního lékaře.


Odstraňování zubního kamene v našem salonu

Při každém termínu stříhání pejska v našem salonu zkontrolujeme chrup psa a při potřebě domluvíme s majitelem zvláštní termín na profesionální čištění. Při profesionálním čištění zubů odstraníme povlak a popř. zubní kámen ohleduplně ultrazvukem nebo mechanicky bez narkózy.

Jestliže však chrup psa vykazuje známky parodentozy nebo jakékoliv odlišnosti od normálu, doporučíme Vám návštěvu veterinárního lékaře

Orientační cena 1300 - 1500 ,-Kč

80% všech psů starších 3 let má problémy se zuby a dásněmi.