KOSMETICKÉ OŠETŘENÍ ZUBŮ BEZ ANESTEZIE

 Onemocnění dutiny ústní patří k nejčastějším onemocněním psů. Tvorba zubního kamene začíná nejčastěji nahromaděním bakteriálního povlaku (tzv. plaku) na zubech psů. Když se tyto povlaky včas neodstraní, zvápenatí na zubní kámen. 

 Mikroorganismy tvoří látky, které způsobují kaz a během určité doby rozruší dáseň a čelist. Vzniká zánět dásní a parodentoza. Tyto bakterie a zánětlivá ložiska mají často dalekosáhlé následky, neboť takovéto škodlivé látky se mohou z oblasti zubů dostat do krevního oběhu a poškodit důležité orgány těla, jako jsou srdce, ledviny a játra. 

 Zvláště plemena malých psů jako jsou jorkšírští teriéři, boloňští psíci a pudli mají dispozice k zubním problémům.Faktory k tvorbě zubního kamene jsou stáří psů, strava a genetika.- Co je zubní kámen -

A JAK VZNIKÁTvorba zubního kamene začíná nejčastěji nahromaděním bakteriálního povlaku (tzv. plaku) na zubech psů. Když se tyto povlaky včas neodstraní, zvápenatí na zubní kámen. 

PREVENCE TVORBY ZUBNÍHO KAMENEAbychom psům zajistili plnohodnotný život, je třeba o jejich chrup pečovat, tzn. nepředkládat jim lidskou stravu (nekrmit je od stolu),vyvarovat se krmiva obsahujícího cukr a kyselinotvorné látky, ale krmit je pevnou stravou - granulemi. Výhodou je, když pes musí pevnou stravu kousat.
Zuby by se měly pravidelně kontrolovat a pečovat o ně již od štěněčího věku.
Majitelé psů by měli např. čistit zuby psím kartáčkem a zubní pastou pro psy, používat zubní gel nebo spray. Psům se mohou dávat ke hraní tzv. "dentální hračky" ke kousání a různé "dentální tyčinky" ke žvýkání.

Abychom psům zajistili plnohodnotný život, je třeba o jejich chrup pečovat, tzn. nepředkládat jim lidskou stravu (nekrmit je od stolu),vyvarovat se krmiva obsahujícího cukr a kyselinotvorné látky, ale krmit je pevnou stravou - granulemi. Výhodou je, když pes musí pevnou stravu kousat. 

Zuby by se měly pravidelně kontrolovat a pečovat o ně již od štěněčího věku.
Majitelé psů by měli např. čistit zuby psím kartáčkem a zubní pastou pro psy, používat zubní gel nebo spray. Psům se mohou dávat ke hraní tzv. "dentální hračky" ke kousání a různé "dentální tyčinky" ke žvýkání.PREVENCE TVORBY ZUBNÍHO KAMENE


Toto ošetření nenahrazuje veterinární péči. Jestliže však chrup psa vykazuje známky parodentozy nebo jakékoliv odlišnosti od normálu, doporučíme Vám návštěvu veterinárního lékaře.Odstraňování zubního kamene v našem salonu

Při každém termínu stříhání pejsků v našem salonu zkontrolujeme chrup psa a při potřebě domluvíme s majitelem zvláštní termín na profesionální čištění. Při profesionálním čištění zubů odstraníme povlak a popř. zubní kámen ohleduplně ultrazvukem nebo mechanicky bez narkózy.

Jestliže však chrup psa vykazuje známky parodentozy nebo jakékoliv odlišnosti od normálu, doporučíme Vám návštěvu veterinárního lékaře.

CLEANY TEETH VÝHODY ULTRAZVUKU

 • rychlé a vysoce účinné antibakteriální hloubkové čištění
 • čištění zubů a odstraňování zubního kamene bez rizika anestezie
 • je zabráněno vzniku nových plaků a zubního kamene
 • čistí bez pohybu, vibrací nebo šumu - přínos pro citlivé zuby a dásně
 • čistí i tam, kde štětiny nedosáhnou
 • snižuje poškození zubů oděrem a snižuje podráždění dásně
 • ultrazvuk podporuje hojení ran a regeneraci 
 • antibakteriální účinek ultrazvuku eliminuje patogenní účinky bakterie na zubech , na dásních a zejména v dásňových kapsách (kde se množí paradentní zárodky)

 • umožňuje imunitnímu systému soustředit se na jiné než ústní oblasti
 • zubní hygiena se provádí v domácím prostředí bez zbytečného stresu
 • jemná zubní hygiena pro zuby a dásně
 • skutečná týdenní profylaxe, bez dlouhých intervalů, jako je čištění zubů psa u veterináře jednou za rok
 • snižuje a zabraňuje nepříjemnému zápachu úst a kazu

80% všech psů starších 3 let má problémy se zuby a dásněmi.