STŘÍHÁNÍ PSŮ

- Standardní střih

- Výstavní střih
- Trimování
- Koupání

- Sušení a vyčesávání

- Čištění análních žláz
- Stříhání drápků

- Čištění a depilace uší


Při volbě střihu je také nutné zohlednit momentální stav srsti, případně ročnímu období (letní i zimní délka střihu).


Pejsky koupeme ve zdravotní kosmetice Iv San Bernard. Za svou práci jsem vyzkoušela mnohé kosmetické přípravky a tato se nejvíce osvědčila. Pozitivní výsledky máme i u extrémně háklivých jedinců a hlavně pejsků se zdravotními problémy. Tato kosmetika je vhodná jak pro běžnou údržbu, tak se využívá i ve veterinární dermatologii a jako doplňková léčba - ke koupelím, zábalům atd.

Mezi VÝJIMKY patří psí senioři a nemocní, pro které je už návštěva salonu stresujícím zážitkem. Náš tým se tedy bude snažit zkrátit dobu na nezbytně nutnou k provedení úkonu.

Tím, že si psa sami vykoupeme, máme možnost důkladněji zkontrolovat jeho stav kůže, bradavičky, lehce ho zbavit parazitů jako jsou blechy nebo klíšťata. 

Zkontrolujeme mu také anální žlázky, které pokud nejsou řádně vyprazdňovány a ošetřeny, může dojít k vážnému zánětlivému onemocnění, které se léčí antibiotiky nebo operací, kdy se tyto pachové váčky zcela vyjmou.

Při naplnění těchto pachových žláz, může psa obtěžovat svědění na různých místech. Především na hřbetě a u kořene ocasu. Při vykusování těchto míst se případně přidruží doprovodné kožní problémy. Pes může např. jezdit zadkem po zemi, tzv. "sáňkování" nebo si může paradoxně začít vykusovat srst v jiných částech těla, jako jsou např. hrudní končetiny nebo kůže na břiše či ocase.  

Po správném šamponování a důkladném opláchnutí přichází na řadu fénování. Když vykoupete svého mazlíčka doma, je jen na vašem uvážení, zda necháte jeho srst volně uschnout nebo ji budete fénovat.

Rozhodnete-li se pro vysušení srsti, s největší pravděpodobností sáhnete po ručním fénu na vlasy. V tomto případě byste neměli zapomínat na teplotu a vzdálenost z jaké psa fénujete. Při použití vysoké teploty můžete přesušit srst nebo popálit kůži. 

Pokud je pejsek na zvuk fénu zvyklý, je možné jednou rukou fénovat druhou přímo srst vyčesávat a narovnávat. Tímto docílíme načechrané a provzdušněné srsti.

Takto připraveného pejska můžeme ostříhat dle vašich požadavků. Zda zvolíte standardní (terénní) úpravu srsti nebo výstavní střih je na vás. Stříháme krátkosrsté i dlouhosrsté miláčky. Návštěva psího salonu Fatima zahrnuje i čištění a depilace oušek a úprava drápků.