PRVNÍ NÁVŠTĚVA

Rádi poradíme nezkušeným majitelům, jak pečovat o srst, čím a jak koupat a jak často stříhat. Příprava takto připraveného pejska bude podstatně jednodušší, pejsek bude snášet manipulaci a úpravy mnohem lépe, střih bude moci být proveden kvalitně, v klidu a bez zbytečného stresování. Pokud pejsek není zvyklí a připravený na tyto procedury spojené s úpravou srsti, bývá pak velice neukázněný, někdy i agresivní a není pak možné jej pěkně ostříhat a upravit. Může pak dojít i k poranění psa.


Při první návštěvě se snažíme na pejska nespěchat, necháváme ho v klidu rozkoukat a prohledat terén . V salonu se nachází mnoho pachů, proto není potřeba na pejska jakkoliv spěchat a vystavovat ho strachu. První návštěva tak pokaždé trvá déle než obvykle. Pro pejska je vždy lepší, když zůstává s námi v salonu sám bez páníčka. Úprava srsti probíhá v krátkých a rozdělených etapách. Snažíme se být citliví a chápaví, co nejvíce se přizpůsobíme potřebám pejska. Šetrně vybíráme speciální kosmetiku podle typu a barvy srsti. Staráme se o pejsky všech velikostí i ras.


 Majitelům štěňátek nabízíme bezplatnou poradnu. "Jak pečovat o štěně a jeho srst." Bohužel často se nám stává, že majitelé štěně přivedou na první stříhání v 6-8 měsících, což je u některých plemen dost pozdě. První stříhání je dobré absolvovat mezi 4-6 měsícem. Již takhle malé štěně je třeba přivykat na koupání, fénování, kartáčování, česání hřebenem, manipulací na stole, péči o tlapky, uši atd. Má-li se později pejsek dobře upravovat je potřeba, aby si postupně zvykal na zvuky elektrického strojku, na zvuky fénu, nůžek a jiné nezbytné úkony spojené s úpravou a údržbou srsti. 

 Štěňátku se to všechno zprvu nebude vůbec libit , proto se obrňte trpělivostí, buďte důslední, ale také opatrní, aby jste psa při česání zbytečně netahali, neškrábali, nezpůsobovali jste mu bolest.

  Úprava srsti musí být pro pejska vždy příjemná, nesmí bolet a měla by být ukončena pamlskem a spoustou pochval. Štěňata jsou nesmírně učenlivá a tak jim hodně rychle dojde, že česání a úprava není mučení, ale spíš příjemný rituál, po kterém navíc vždy následuje chutná odměna.