Informace o nás

Náš salon pro Vaše psí miláčky nabízí kompletní profesionální péči o srst psů všech plemen a kvalitní servis v oblasti stříhání, rozčesávání, vyčesávání, trimování a koupání s konečnou úpravou srsti. Samozřejmostí salonu je také čištění uší, depilace ušních chloupků, stříhání drápků a čištění análních žláz.

Při objednání na stříhání si můžete součastně objednat i zboží z našich stránek, které už bude pro Vás v salonu při Vaší návštěvě připraveno. Zboží Vám také samozřejmě můžeme zaslat i na dobírku.

Mám 25ti letou praxi v oboru a 30 let v oblasti kynologie

V salonu NEPODÁVÁME žádné zklidňující prostředky !

Parkování před salonem!

První návštěva štěněte.

Majitelům štěňátek nabízíme bezplatnou poradnu. "Jak pečovat o štěně a jeho srst." Bohužel často se nám stává, že majitelé štěně přivedou na první stříhání v 6-8 měsících, což je u některých plemen dost pozdě. Štěňatům, kterým se okolo půl roku začne měnit srst, což je pro péči nejdůležitější a také nejhorší období, mají pak na sobě vrstvu plsti. Není pochyb o tom, že dlouhosrstá plemena si vyžadují o něco víc péče o srst, než plemena s kratší  srstí, nebo psi hladkosrstí.

Pokud patříte mezi ty, kteří se rozhodli pro koupi dlouhosrstého psa, začnete s údržbou srsti už od štěněcího věku. Zodpovědný chovatel by měl budoucího majitele seznámit také mimo jiné i se správnou údržbou srsti. Již takhle malé štěně je třeba přivykat na  koupání, fénování, kartáčování, česání hřebenem, manipulací na stole, péči o tlapky, uši atd. Štěnátku se to všechno zprvu nebude vůbec libit , proto se obrňte trpělivostí, buďte důslední, ale také opatrní, aby jste psa při česání zbytečně netahali, neškrábali, nezpůsobovali jste mu bolest. Úprava srsti musí být pro pejska vždy příjemná, nesmí bolet a měla by být ukončena pamlskem a spoustou pochval. Štěňata jsou nesmírně učenlivá a tak jim hodně rychle dojde, že česání a úprava není mučení, ale spíš příjemný rituál, po kterém navíc vždy následuje chutná odměna.

První stříhání je dobré absolvovat mezi 4-6 měsícem. Má-li se později pejsek dobře upravovat je potřeba, aby si postupně zvykal na zvuky elektrického strojku, na zvuky fénu, nůžek a jiné nezbytné úkony spojené s úpravou a údržbou srsti. Při první návštěvě salonu také poradíme nezkušeným majitelům, jak pečovat o srst, čím a jak koupat a jak často stříhat. Příprava takto připraveného pejska bude podstatně jednodušší, pejsek bude snášet manipulaci a úpravy mnohem lépe, střih bude moci být proveden, kvalitně, v klidu a bez zbytečného stresování. Pokud pejsek není zvykklí a připravený na tyto procedury spojené s úpravou srsti, bývá pak velice neukázněný, někdy i agresivní a není pak možné  jej pěkně ostříhat a upravit. Může pak dojít i k poranění psa.

Pro majitele teriérů a drsnosrstých plemen. Máte-li doma pejska, jehož srst se upravuje trimováním - to je vytrháváním odumřelé srsti. Srst, která se pravidelně trimuje je tvrdá, odolná vůči špatnému počasí, nezkadeřená, hustá a správně zbarvená, proto je nutné upravovat ji právě tímto způsobem. Koupání před trimovánímnení vhodné minimálně 2 -3 týdny před návštěvou salonu. Koupání následuje vždy až po úpravě.

 

Co Vaše mazlíčky čeká?

 

Všechna plemena před střihovou úpravou KOUPEME. Koupeme je ve zdravotní kosmetice Iv San Bernar. Za svou práci jsem vyzkoušela mnohé kosmetické přípravky a tato se nejvíce osvědčila. Pozitivní výsledky máme i u extrémně háklivých jedinců a hlavně pejsků se zdravotními problémy .Tato kosmetika je vhodná jak pro běžnou údržbu , tak zejména se využívá ve veterinární dermatologii a jako doplňková léčba – ke koupelím, zábalům atd.

Mnohým majitelům se zdá, že koupat v salonu pejska je zbytečný luxus a stojí to zbytečně mnoho peněz, ale věřte mi prosím, že k tomu máme své důvody:

Za 1: ZDRAVOTNI-  mnohý majitel i přes upozornění, že má být pejsek  před stříháním vykoupán, pejska sice vykoupe, ale následně ho nechá běhat po zahradě i celý den nebo s ním do salonu dojde. Pejsek po cestě na sebe nasbírá množství nečistot a prachu a střihačka pak při úpravě všechen ten prach musí vdechovat. Znám nejednu psí kadeřnici, která trpí chronickým kašlem.

Za 2 FINANČNI-  nůžky a strojky jsou velmi drahé. Pokud je zvíře zaprášené, dochází k tupení nůžek a hlavic strojků, pak stačí ostříhat dva pejsky špinavé a nůžky jsou tupé, časem dochází k úplnému zničení.

Za 3 PROFESNI-  většinou každý člověk si přeje, aby výsledky jeho práce byly perfektní. Bohužel mnozí majitelé neumí své miláčky na stříhání připravit /tzn.dobře vykoupat, vysušit a vyčesat/ a výsledek pak nemůže být zcela kvalitní. Navíc jsou plemena, u kterých je stříhání nutné rozdělit do části před a do části po koupání. Taktéž u trimování psů se provádí na nekoupané srsti, protože okoupaná srst klouže a pes se koupe až je vytrimován , zbytek úpravy se provádí po vysušení psa.

Mezi VYJIMKY  patří psí senioři a nemocní , pro které je už návštěva salonu stresujícím zážitkem, kde se náš tým bude snažit zkrátit dobu na nezbytně nutnou k provedení úkonu. 

Jaký střih požadujete - základní typy střihů

  • Standartní úprava /odpovídá stndardu plemene/
  • Standardní zkrácený střih /vychází z pravidelnosti standartní úpravy - je pro snadnější údržbu zkrácen/
  • Nestandartní střih /dle Vašeho přání/
  • Nestandartní kreativní střih /podle Vašich představ/
  • Při volbě střihu je také nutné zohlednit momentální stav srsti, případně ročnímu období /letní i zimní délka střihu/

Pokud si s vhodnou volbou střihu nevíte rady, váháte  a nemůžete se rozhodnout, rádi Vám se vším poradíme a společně zvolíme variantu, která bude pro Vašeho miláčka nejpříhodnější. To samé platí i v případě používání kvalitní kosmetiky, pokud si nevíte rady, nebo v případě nějakého specifického problému, jako jsou např. lupy, alergie apod. Nebojte se zeptat, společně něco vybereme, nebo Vám doporučíme vhodný přípravek.