CO VAŠEHO MILÁČKA ČEKÁ?

Mnohým majitelům se zdá, že koupat v salonu pejska je zbytečný luxus a stojí to zbytečně mnoho peněz, ale věřte mi prosím, že k tomu máme své důvody.

PROFESNÍ

většinou každý člověk si přeje, aby výsledky jeho práce byly perfektní. Bohužel mnozí majitelé neumí své miláčky na stříhání připravit /tzn.dobře vykoupat, vysušit a vyčesat/ a výsledek pak nemůže být zcela kvalitní. Navíc jsou plemena, u kterých je stříhání nutné rozdělit do části před a do části po koupání. Taktéž u trimování psů se provádí na nekoupané srsti, protože okoupaná srst klouže a pes se koupe až je vytrimován , zbytek úpravy se provádí po vysušení psa.

FINANČNÍ

nůžky a strojky jsou velmi drahé. Pokud je zvíře zaprášené, dochází k tupení nůžek a hlavic strojků, pak stačí ostříhat dva pejsky špinavé a nůžky jsou tupé, časem dochází k úplnému zničení.

ZDRAVOTNÍ

mnohý majitel i přes upozornění, že má být pejsek před stříháním vykoupán, pejska sice vykoupe, ale následně ho nechá běhat po zahradě i celý den nebo s ním do salonu dojde. Pejsek po cestě na sebe nasbírá množství nečistot a prachu a střihačka pak při úpravě všechen ten prach musí vdechovat.

Pejsky koupeme ve zdravotní kosmetice Iv San Bernard. Za svou práci jsem vyzkoušela mnohé kosmetické přípravky a tato se nejvíce osvědčila. Pozitivní výsledky máme i u extrémně háklivých jedinců a hlavně pejsků se zdravotními problémy. Tato kosmetika je vhodná jak pro běžnou údržbu, tak se využívá i ve veterinární dermatologii a jako doplňková léčba - ke koupelím, zábalům atd.

Mezi VÝJIMKY patří psí senioři a nemocní, pro které je už návštěva salonu stresujícím zážitkem. Náš tým se tedy bude snažit zkrátit dobu na nezbytně nutnou k provedení úkonu. 

 Tím, že si psa sami vykoupeme, máme možnost důkladněji zkontrolovat jeho stav kůže, bradavičky, lehce ho zbavit parazitů jako jsou blechy nebo klíšťata. Zkontrolujeme mu také anální žlázky, které pokud nejsou řádně vyprazdňovány a ošetřeny, může dojít k vážnému zánětlivému onemocnění, které se léčí antibiotiky nebo operací, kdy se tyto pachové váčky zcela vyjmou. 

 Při naplnění těchto pachových žláz, může psa obtěžovat svědění na různých místech. Především na hřbetě a u kořene ocasu. Při vykusování těchto míst se případně přidruží doprovodné kožní problémy. Pes může např. jezdit zadkem po zemi, tzv. "sáňkování" nebo si může paradoxně začít vykusovat srst v jiných částech těla, jako jsou např. hrudní končetiny nebo kůže na břiše či ocase.  

Po správném šamponování a důkladném opláchnutí přichází na řadu fénování. Když vykoupete svého mazlíčka doma, je jen na vašem uvážení, zda necháte jeho srst volně uschnout nebo ji budete fénovat.  

 Rozhodnete-li se pro vysušení srsti, s největší pravděpodobností sáhnete po ručním fénu na vlasy. V tomto případě byste neměli zapomínat na teplotu a vzdálenost z jaké psa fénujete. Při použití vysoké teploty můžete přesušit srst nebo popálit kůži. 

 Pokud je pejsek na zvuk fénu zvyklý, je možné jednou rukou fénovat druhou přímo srst vyčesávat a narovnávat. Tímto docílíme načechrané a provzdušněné srsti. 

 Takto připraveného pejska můžeme ostříhat dle vašich požadavků. Zda zvolíte standardní (terénní) úpravu srsti nebo výstavní střih je na vás. Stříháme krátkosrsté i dlouhosrsté miláčky. Návštěva psího salonu Fatima zahrnuje i čištění a depilace oušek a úprava drápků.